فیلم یعقوب لیث صفاری
 
سیستان برای سومین بار...
زابل پایتخت ایران باستان
 
 

معاون توسعه آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: این سازمان به منظور پاسداشت مفاخر تاریخی منطقه سیستان از ساخت فیلمی در سطح ملی و بین المللی در مورد یعقوب لیث صفاری حمایت می کند.
محمودرضا واعظ مهدوی در سفر به سیستان و بلوچستان در زابل اظهار داشت: در صورت وجود کارگردان برای ساخت فیلم یعقوب لیث صفاری سازمان برنامه و بودجه از ساخت این فیلم حمایت_مالی می کند.
وی بیان کرد: بر اساس قانون بودجه سال 96 ساخت پنج فیلم فاخر مصوب شده که بدین منظور 200 میلیارد ریال از سوی سازمان برنامه و بودجه و 100 میلیارد ریال نیز از سوی مجلس شورای اسلامی در اختیار سازمان سینمایی کشور قرار گرفته است که ساخت فیلم یعقوب لیث صفاری می تواند یکی از این فیلم ها باشد.
وی بیان کرد: ساخت فیلم های تاریخی هزینه بسیار زیادی می خواهد بنابراین برای ساخت فیلم یعقوب لیث باید کارگردان آن مشخص تا تامین اعتبار شود.
معاون توسعه آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: زمینه های تاریخی و فرهنگ غنی منطقه سیستان راهی مناسب برای پیشرفت این منطقه محسوب می شود.
منبع: ایرنا


ارسال شده در تاریخ : دو شنبه 8 آبان 1396برچسب:, :: 1:18 بعد از ظهر :: توسط : mojtaba

درباره وبلاگ
امیدوارم این یادگاری های مکتوب ناگفته های سرزمینم رابرهمگان روشن نماید. اهورای پاک راشاکرم برآنکه ازجام خدمت ؛به من جرعه ای نوشاندتاگامی درراه اونهم وبه مقام قربش نزدیک گردم. امیدوارم که تلاشم دراهدای این وبلاگ موردرضایت مخاطبین قرارگرفته وباانعکاس نظرات پیرامون مندرجات،مراازانتظارات آینده خودبهره مندفرمایند.
موضوعات
آرشيو وبلاگ
نويسندگان

Alternative content